top of page
-
ПідносокПрактично на будь якому виробництві завжди є ризик отримати різні пошкодження. В тому числі, легко можна пошкодити ногу, впустивши на себе щось важке. Стандарті приймають до уваги подібні травми, і тому взуття, яка виробляється з урахуванням обов'язкових вимог, повинна витримувати силу впливу до 200 Джоулей. Одиниця енергії вибрана не даремно за стандарт: висота та вага падіння можуть бути різними. Еталонним є падіння предмету 20 кілограм з висоти 1 метру. Порівняльна таблиця підносків Захисні металеві підноски максимальне ударне навантаження (МУН) 200 Дж; невеликий обьем внаслідок тонких захисних стінок; немала вага: алюміній — 140 грам/пара, сталь - 200 грам/пара невисока ціна; майже повна відсутність можливість відведення вологи внаслідок відсутності перфорації; ризик складних травм і навіть ампутацій в разі навантаження, які перевищують значення МУН; немає захисту від екстремально низьких та високих температур, мають властивість намагнічуватись; не захищені від коррозії. Підноски з композитних матеріалів максимальне ударне наі (МУН) 200 Дж; великий обьем, який потребує простір всередині взуття; невелика вага: композитний підносок с кевларовим арміруванням — 120 грам/пара, композитний неармірованний підносок — 100грам/пара; висока ціна; особлива структура, яка допускає використаня вентиляційних отворів; при впливі навантаження більше 200 Дж підносок розпадається на дрібні частки, захищая тим самим від ризику отримати пошкодження; властиві хороші холодо-тепло стійкі властивості, які забезпечують низьку теплопровідність; коррозії такі підноски не притаманні.
-
Енергопоглинаючий каблук (Антишокова п'ята)Поглинання енергії в область п'яти 20Дж. Ця опція дозволяє зменшити тиск на хребтовий стовбур та сустави людини протягом всієї робочої зміни, що в свою чергу знижує стомленість загалом. Особливий еффект "антишокової п'яти" відбувається при спригуванні з невеликих висот, наприклад стола чи стула, в цей час як раз і амортизується енергія яка дорівнює 20 Дж.
-
Антипрокольна устілкаРизик пошкодити ногу гострим предметом очікує не тільки на робочому місці, але й при будь якому переміщенні. Тому, спецвзуття повинна мати таку підошву, яка була б стійкою до проколів склом, цвяхами та іншими небезпечними предметами. Згідно стандарту EN ISO 20345, підошва взуття повинна проектуватись із застосуванням одного з наступних методів: 1. Антипрокольна устілка - нержавіюча сталь; 2. Антипрокольна устілка - спеціально оброблений алюміній; 3. Антипрокольна устілка – композитний матеріал на основі кевларових ниток. Самою гнучкою та легкою - є устілка з композитного матеріалу, який дозволяє охопити більшу площу стопи. Максимальна сила проколу підошви, становить 1100 Ньютонів на сантиметр квадратний.
-
Антислизьке взуттяАнтислизьке взуття, котре помічено маркуванням «SRA», пройшло випробування в згідності зі стандартом ENISO 20345:2004, поправка A1 2007 року, та має мінімальний коефіцієнт сили тертя: від 0,28 для взуття з каблуками та до 0,32 – для взуття з плоскою підошвою. Тестування проходили на керамічній поверхні з використанням лубриканта. Взуття відмічене «SRB», пройшло тестування на відповідність стандартам ENISO 20345:2004, поправка A1 2007 року, та має мінімальний коефіцієнт сили тертя: від 0,13для взуття з каблуками та до 0,18 – для взуття з плоскою підошвою. Тестування проводились на підлозі з нержавіючої сталі з використанням лубриканта. Взуття з позначкою «SRC», пройшло тестування на відповідність стандартам ENISO 20345:2004, поправка A1 2007 року, а також вимогам SRA и SRB. Має суворо витриманні характеристики. Взуття не позначене жодним з вище перерахованих кодів, проходило тестування згідно стандарту SATRA TM144: 1999, та має мінімальний коефіцієнт сили тертя: 0,4 – для сухої та вологої керамічної поверхності, а також для мокрої сталевої поверхні. Таке взуття значно зменшує ковзання, проте не ліквідує його повністю. На дуже слизьких поверхнях в такому взутті варто бути особливо обережним.
-
Антистатичне взуттяЯкщо є необхідність зниження електростатичного дії за допомогою розсіювання навантажень, що знижує ризик загоряння від іскри (наприклад, легкозаймистих випарів і речовин), а також небезпека ураження струмом від електроприладів, що знаходяться під напругою, то при роботі слід використовувати антистатичну взуття. При цьому, не варто забувати, що таке взуття не є діелектричної, вона тільки лише забезпечує опір між поверхнею підлоги і ногою. Так що, коли небезпека ураження струмом, не була усунена повністю, то слід застосовувати засоби захисту від електричного струму. Такі дії повинні стати невід'ємною частиною техніки безпеки на робочих місцях. Як показує досвід, розряд проходить через взуття з електричним опором менше 1000 ОМ в будь-який момент терміну експуатаціі. 1000 Ом - це найнижче значення опору нового продукту для забезпечення захисту від електричного струму і загоряння при дефекті електричних приладів під напругою до 250В. Але все ж користувачам слід пам'ятати, що взуття захистить не завжди, і тому слід подбати про додаткові засоби захисту. У даного типу взуття електричний опір може значно змінитися в разі забруднення, деформації або вологи. Отже, якщо її носити в умовах сильної вологості, то вона не зможе виконувати свої захисні функції належним чином. Тому слід переконатися, що взуття здатна виконувати своє завдання - розсіювати електростатичні завантаження, а також захищати користувача весь період експлуатації продукту. Рекомендується проводити регулярні тести, щоб визначити електричний опір. Варто відзначити, що взуття, вбирає вологу, при носінні тривалий час в умовах підвищеної вологості може стати відмінним провідником. Так що, якщо ви носите таке взуття при вологих умовах і з сильним забрудненням підошви, перед використанням завжди перевіряйте її електричні характеристики. В умовах, де використовується антистатична взуття, настильна поверхня повинна мати опір, яка не буде зводити до нуля рівень захисту взуття. Використовуючи антистатическую взуття, уникайте сторонніх ізолюючих елементів між ногою і устілкою, крім простих шкарпеток. При використанні будь-яких прокладок між ногою і устілкою попередньо перевіряйте їх електростатичні властивості.
-
Композитний матеріалКомпозитний матеріал - це поліефірний, термореактивний матеріал, який включає в себе поліефірних смол, подрібнене скловолокно і порошковий наповнювач, до складу якого в основному входить кальцит, а також деякі добавки, що додають матеріалу особливу технологічність. Композитний матеріал володіє хімічною стійкістю, механічною міцністю, стійкістю до ультрафіолетового випромінювання, сильного морозу і займання, може бути різного кольору, що залежить від наявності пігментів, а також відрізняється гладкою, рівною і блискучою поверхнею. Вироби виробляються за допомогою методу гарячого пресування, який виконується при температурі понад 100 градусів. Композитний матеріал не можна плутати з пластиком, який не забезпечує захист носка 200 МУН, а тільки дозволяє підтримувати форму носка черевика від зминання.
-
Правила експлуатації шкіряного робочого взуттяЯк правильно застосовувати шкіряне робоче Чтобы максимально сохранить защитные свойства рабочей обуви в течение всего срока эксплуатации, необходимо выполнять следующие действия: Очистка Якщо поверхня взуття забруднилася, її слід протерти вологою тканиною або почистити щіткою. Не варто занадто ретельно терти поверхню - це може подряпати її і пошкодити зовнішні волокна матеріалу. Запам'ятайте: ні в якому разі не слід використовувати їдкі, корозійні миючі засоби. Сушка Якщо ваші черевики промокли, їх слід сушити при температурі +15 - + 40 градусів протягом доби-двох. У разі якщо взуття промокла дуже сильно, волога випарується приблизно через дві-три доби. Обробка Часто вироби з натуральної шкіри пересихають, і тому поверхня слід періодично обробляти спеціальним засобом (наприклад, емульсійних кремом для шкіри), не рідше двох-чотирьох разів на місяць. Взуття при обробці повинне бути повністю сухим. Зберігання Не забувайте сушити взуття після робочого дня. Помістіть її в добре провітрюваному приміщенні або шафі, а на ніч покладіть всередину зім'ятий папір, яка видалить надлишок вологи з черевика. Що не можна робити із взуттям - Не прати взуття у пральній машині - Не використовувати сильно пошкоджене взуття - Не використовуйте мокре взуття - Не оброблюйте взуття кремом у випадку якщо воно мокре: виключно після висихання - Не тримайте взуття у поліетиленових пакетах Ремонт При пошкодженні взуття гарантовано втрачає частину своїх номінальних параметрів і рівень захисту, тому її варто замінити якомога швидше! Ні в якому разі не використовуйте зіпсоване взуття при проведенні робіт, які пов'язані з підвищеною небезпекою. Розмір Коли ви одягаєте і знімаєте взуття, завжди розстібайте кріплення повністю. Ніколи не купуйте взуття невідповідного розміру: занадто тісний або занадто вільне взуття буде заважати вам, обмежувати в русі і не зможе захистити вас належним чином. Розмір традиційно вказано на підошві черевика.
-
Сертифікація та маркування1.Українське 2.Европейське Ступені захисту взуття EN-344 (EN ISO 20344) Даним стандартом визначаються загальні вимоги і способи тестування, які необхідні для захисної і спеціального робочого взуття. Застосовується виключно до стандартів EN-345, EN-346, EN-347, якими визначаються вимоги до захисту від певних впливів. EN-345 (EN ISO 20345) Цим стандартом визначаються основні і додаткові вимоги, яким повинна відповідати спеціальне взуття (маркована літерою S), яка використовується в робочих умовах. Спеціальні моделі взуття мають захисний підносок з полімеру або сталі, здатний витримати ударне навантаження до 200 Дж і здавлювання - до 15 кН. EN-346 (EN ISO 20346) А цей стандарт визначає основні і додаткові вимоги, які пред'являються до захисного взуття (маркованої буквою P), що використовується в робочих умовах. Таке взуття має захисний підносок з полімеру або стали, здатний витримати ударне навантаження до 100 Дж і здавлювання - до 10 кН. EN-347 (EN ISO 20347) І, наостанок, стандарт, який визначає основні і додаткові вимоги до робочого взуття (позначеної буквою О), яка застосовується в робочих умовах. У робочого взуття захисний піднесень не присутній. _____________________________________________________________________________ EN-345 - (спеціальне взуття) SB (металевий підносок, ступінь захисту Мун200) S1: Захисні характеристики, ступінь SB, а також: Задник, що захищає стопу від вивиху,Ударопоглинаюча п'ята (амортизатор до 20 Дж),Антистатик, що поглинає статичні навантаження. S2: Захисні характеристики, ступінь S1, а також: Верх оброблений водовідштовхувальною речовиною. S3: Захисні характеристики, ступінь S2, а також: Проти слизька рифлена підошва, що захищає від ковзання по бруднім, мокрим і жирним поверхням; Металева устілка, що захищає від проколів. EN-346 - (захисне взуття) РB (металевий підносок, ступінь захисту Мун100) Р1: Захисні характеристики, ступінь РB, а також: Задник, що захищає стопу від вивиху, Ударопоглинаюча п'ята (амортизатор до 20 Дж), Антистатик, що поглинає статичні навантаження. Р2: Захисні характеристики, ступінь Р1, а також: Верх оброблений водовідштовхувальною речовиною. Р3: Захисні характеристики, ступінь Р2, а також: Проти слизька рифлена підошва, що захищає від ковзання по бруднім, мокрим і жирним поверхням; Металева устілка, що захищає від проколів. EN-347 - (робоче взуття) ОВ (немає металевого підноска) О1: Захисні характеристики, ступінь ОB, а також: Задник, що захищає стопу від вивиху,Ударопоглинаюча п'ята (амортизатор до 20 Дж),Антистатик, що поглинає статичні навантаження. О2: Захисні характеристики, ступінь О1, а також: Верх оброблений водовідштовхувальною речовиною. О3: Захисні характеристики, ступінь О2, а також: Проти слизька рифлена підошва, що захищає від ковзання по бруднім, мокрим і жирним поверхням; Металева устілка, що захищає від проколів.
bottom of page